fbpx

Знам како е: Карлеуша проговори за злоставувањето

Јелена Карлеуша повторно се огласи и ѝ даде поддршка на актерката Милена Радуловиќ која го пријави професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ за сексуално злоставување.

Таа вели дека речиси секоја жена на планетава преживеала некој вид на сексистичко малтретирање, па и таа самата.

– Мислам дека не постои жена во светот која на еден или на друг начин не доживеала таков вид на малтретирање или барем во некој помал облик. Едноставно, такви се правилата на игра. Го доживеав тоа милион пати, знам како е и затоа можам да им порачам на актерките и на сите девојки кои се охрабрија конечно да проговорат дека сум горда на нив и на нивната храброст – вели Карлеуша.

Следни Објави

Очите да ти се смеат: Актерката Ирена стана мајка, нејзината посвета ќе ве расплаче

Познатата македонска актерка Ирена Илиевска стана мајка. Радосната вест ја сподели на „Фејсбук“ и откри дека ќерката ќе се вика Ева. Инаку, Илиевска е во брак со ракометарот Михаел Петровски кој ја запроси минатата година во Малта. Во продолжение ви ја пренесуваме нејзината емотивна посвета која ја сподели со обожавателите. […]