fbpx

(ФОТО) Е, сега те гледам сестро: Братот на Атиџе конечно опериран

Во последно време медиумите пишуваат за искреното пријателство меѓу Сузана Турунџиева и Атиџе Муратовска.

Популарната пејачка и водителка несебично ѝ помага на хероината од македонскиот оскаровски документарец „Медена земја“, а со последниот гест навистина ги разнежни оние што ја следат на социјалните мрежи.

Турунџиева ѝ исполни уште една голема желба на Атиџе – толку посакуваниот оперативен зафат за нејзиниот брат.

– Те гледам Атиџе, ее сега те гледам, беа зборовите на Феим – братот на Атиџе после операцијата која денеска му ја направи д-р Наум Трпеноски, при која повторно му го вклучи светлото и му го врати видот кој целосно му беше онеспособен.. Огромна благодарност до д-р Трпеноски и целиот тим на Промедика Офталмологија затоа што им го враќате видот и можноста на луѓето да живеат нормално и спокојно – напиша Сузе под фотографијата која за неколку часа собра илијадници лајкови на „Фејсбук“.

Следни Објави

(ФОТО) Никогаш немала пократка коса: Брена ги изненади сите

Лепа Брена (60) ја промени фризурата и веднаш се пофали на својот профил на „Инстаграм“. „Добра фризура секогаш ја прави жената посреќна“, напиша фолк-ѕвездата која сега има пократка коса со локни. Брена секојдневно мами воздишки со нејзиниот изглед, а неодамна откри дека денот ѝ почнува со јога, а речиси секој […]