fbpx

Почина ѕвезда од 90-тите: Пронајдена е мртва пред нејзиниот дом

Натела Ас, пејачка на руската група „Восток“ која уживаше огромна популарносто во 90-тите години, почина во Москва.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, телото на 48-годишната поранешна ѕвезда е пронајдено во близина на нејзинот дом. Го пронашол случаен минувач кој веднаш пријавил во полиција.

Засега е само познато дека Натела со себе имала чанта со документи, клучеви и паметен телефон.

Нема траги на насилство. Истрагата е во тек.

Следни Објави

Нека ти е светол патот: Почина пејачот Игор Пармаковски

Почина хорскиот пејач Игор Пармаковски кој со години се бореше со Кронова болест. Неговата состојба беше критична, а семејството на битолскиот музичар постојано апелираше на социјалните мрежи за помош и донации од хуманите граѓани. Хуманитарни настани организираа и неговите колеги од Националната опера и балет кои и ја потврдија информацијата […]