fbpx

(ФОТО) Пристигна Сара: Водителката на „Брза кујна“ стана мајка

Водителката на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска, стана мајка. Со сопругот Александар го добија првото дете, ќерката Сара.

Радосната вест ја сподели на нејзиниот профил на „Инстаграм“.

– Соништата навистина се остваруваат. Официјално е! Сара пристигна на 23.01.2021 – напиша Александра под фотографијата со подароци и балони.

Следни Објави

(ФОТО) Цело е кога има сè: Антонио Милошоски со петте деца дуваше свеќи

Поранешниот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, го прослави својот 45-ти роденден. Во предвечерјето на денот на Свети Антониј, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ сподели семејна фотографија на „Фејссбук“ со сопругата и нивните пет деца која собра преку шест илјади лајкови. – Цело е кога има сè, роденденската желба ми е исполнета […]