fbpx

Нов шок во истрагата: И децата на Цеца проговорија за Мика Алексиќ

Бројни познати личности секојдневно се огласуваат во медиумите и откриваат нови моменти од животот на Мирослав Мика Алексиќ кој е обвинет за силување и за сексуално злоставување.

Ништо помалку не е загрижена и Светлана Цеца Ражњатовиќ чии деца Вељко и Анастасија ги посетувале часовите на озогласениот професор по глума.

Алексиќ бил близок пријател на Аркан, а важел и за негов личен режисер кој ги снимал воените походи во Хрватска.

– Присуствував на пет часа кај Мика и потоа напуштив. Веднаш сфатив дека тоа не е за мене. Доколку тврдењата на овие девојки се докажат на суд, државата треба да му изрече најстрога казна. За такви луѓе, за силувачи нема милост. За такви педофили само смртна казна – изјави Вељко Ражњатовиќ.

Поддршка на актерката Милена Радуловиќ ѝ даде и неговата сестра, познатата пејачка Анастасија Ражњатовиќ, која како дете исто така ги посетувала часовите на Алексиќ.

Интересен момент е што заинтересирани за актерска игра биле и синовите на Аркан од претходниот брак, а Војин Ражњатовиќ неодамна раскажа колку Алексиќ бил брутален кога станува збор за педагошките методи, дека секојдневно ги навредувал децата и дека повеќе се плашел од него отколку од татка си.

Следни Објави

(ФОТО) Пристигна Сара: Водителката на „Брза кујна“ стана мајка

Водителката на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска, стана мајка. Со сопругот Александар го добија првото дете, ќерката Сара. Радосната вест ја сподели на нејзиниот профил на „Инстаграм“. – Соништата навистина се остваруваат. Официјално е! Сара пристигна на 23.01.2021 – напиша Александра под фотографијата со подароци и балони.