fbpx

Животот им е борба: Ова е најнесреќниот хороскопски знак!

Астролозите се едногласни дека еден хороскопски знак има помалку среќа од сите останати во зодијакот.

За припадниците на овој знак, работите ретко се движат според планираното. Eдноставно, малкумина од нив добиваат можност за остварување на сите соништа.

Постојано се во трка со времето и обврските, животот постојано ги фрла во оган и нивната битка за подобро утре е речиси секојдневна.

Станува збор за Близнаците, а доколку им се верува на ѕвездите, помалку среќа од другите имаат и Јарците и Вагите.

Следни Објави

Кои маски штитат од новиот вид на коронавирус?

Актуелна тема овие денови е заштитата од новиот вид на коронавирус кој се’ повеќе се шири, па едни од водечките експерти проговорија и за тоа дали маските кои веќе ги носиме се ефикасни во овој случај и кои од нив се најдобриот избор. Д-р Ентони Фаучи, директор на американскиот Национален […]