fbpx

Тага и неверување: Почина Филип, имаше само 19 години

Во тешка сообраќајна несреќа трагично го загуби животот младиот српски фудбалер Филип Радуловиќ (19).

По трагедијата се огласи и неговиот матичен клуб Слога од Пландиште.

„Последниот натпревар во нашиот дрес го одигра вчера против екипата на Будуќност. Изразуваме најискрено сочуство до семејството, пријателите и сите кои го познаваат нашиот Фичо. Нека му е вечна слава“, порачаа од клубот.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Водителката на „Гранд“ облече фустан по кој жените полудеа

Сања Кужет, водителката на популарното музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, често знае да ги изненади гледачите со модниот избор, а овојпат одбра фустан со кој воодушеви. Една од најубавите дами на малите екрани на последното снимање на шоуто се појави во необичен ретро-фустан со црно-бел принт кој потсетува на 60-те […]