fbpx

Убавица: Порасна ќерката на Димитров

Јана Димитрова, најстарата ќерка на актуелниот македонски вицепремиер за европски прашања Никола Димитров, студира на Универзитетот во Утрехт и е вистинска убавица.

Јана првпат се најде во фокусот на медиумите во септември 2018 година кога беше објавена веста дека добила стипендија од 40.000 долари за додипломски студии во Холандија. Во тоа време нејзиниот татко беше министер за надворешни работи.

Јана не е многу активна на социјалните мрежи, а според оние неколку фотографии кои се јавно достапни на нејзиниот профил може да се заклучи дека таа и тоа како наликува на татка си.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ракот е состојба на умот: Ќерката на Јулија проговори за болеста

Канцерот не го сфаќам како болест, туку повеќе како состојба на умот, духот и телото, порачува Андријана Мациев, ќерка на познатата пејачка и водителка Јулија, која за порталот „ММС.мк“ одлучи да проговори за ракот на дојка кој ѝ беше дијагностициран минатата година. – Личноста кога добива болест треба да сврти […]