fbpx

Ботоксот е најдобра опција: Зафирчев си ги измазни брчките

Македонскиот актер Васил Зафирчев се пофали на социјалните мрежи дека си ги измазнил брчките.

Популарниот Марио од хит-серијата „Преспав“ веќе подолго време е заштитно лице на позната ординација по естетска медицина и естетска дерматологија и козметологија, а сега одлучи да оди чекор понапред.

– Како актер, моите гестикулации и изрази на лицето се многу важни, бидејќи ја доловуваат суштината на ликот кој го толкувам. Но, притоа важно ми е да ја негувам кожата и колку што е можно да ги спречам знаците на стареење. Ботоксот е најдобра опција за измазнување на брчките на горната половина од лицето. Ви овозможува да ја задржите природноста на мимиките, без притоа да ви се создаваат длабоки линии – појасни Зафирчев кој на крајот од месецов ќе наполни 41 година.

Следни Објави

Мистериозни дупки кај Петриња: Причината ги изненади сите!

Крешимир Кук вели дека појавата на вакви кратери е непозната за сеизмолозите Новиот земјотрес со јачина од три степени според Рихтер кој се случи вчера во Банија дополнително активира многу свлечишта, а дупките кои настанале во земјата после секој потрес се се’ поголеми. Сеизмологот Крешимир Кук вели дека појавата на […]