fbpx

Неверување и шок: Победникот на „Никогаш не е доцна“ пронајден мртов

Победникот во првата сезона на регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“ е пронајден мртов во неговиот стан во Германија.

Станоје Станковиќ, многу попознат како Кале Дијамант, имаше само 54 години, а според првичните сознанија починал од срцев удар.

Последните денови од животот ги поминал во Дизелдорф и не покажувал знаци дека му е влошена здравствената состојба. Сепак, последните два дена не се јавувал на телефон, па неговото семејство алармирало во полицијата.

– Почина нашиот крал за народна музика. Засекогаш остануваш во нашите срца, за нас се’ уште си жив. Најдобар татко, најдобар дедо и најголема наша ѕвездо, почивај во мир. Те сакаат твојата ќерка, сопругата и внуците – стои во официјалната објава на семејството Станковиќ.

Во тек е обдукцијата, а датумот за погреб дополнително ќе биде соопштен.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Мамо, ме боли срцето, дај ми да дишам: Борбата за живот на Петар и Ема

Две мајки одлучија јавно да раскажат низ каква голгота поминале кога децата им се заразиле со Ковид-19, а состојбата нагло им се влошила и се соочиле со сериозни компликации Тена Босек открива дека нејзината ќерка Ема се борела со висока температура и отежнато дишење. – Секоја наредна минута беше пострашно. […]