fbpx

Три хороскопски знаци осудени на пропаст

Нивната вечна борба на сите животни полиња не им дава шанса речиси никогаш да земаат здив. Според астрологијата, среќата ретко е на нивна страна

Стрелец

Најчесто немаат капацитет да ги проценат вистинските добри прилики во животот. Во добар дел, за ова е заслужна нивната флегматичност. Оние припадници на овој хороскопски знак кои покажуваат поголема самоиницијативност се помалку склони кон депресија.

Девица

Многу често мислат дека само тие го имаат вистинскиот одговор, па токму таа нивна самобендисаност во многу ситуации ги прави комплетни губитници. Ретко кога ја гледаат целосната слика и премногу се фокусирани на непотребни детали.

Јарец

Често веруваат дека се способни сами да ги завршат обврските, но во пракса работите се многу поинакви. Подоцна жалат за пропуштените шанси, но нема враќање назад.

Следни Објави

Мамо, ме боли срцето, дај ми да дишам: Борбата за живот на Петар и Ема

Две мајки одлучија јавно да раскажат низ каква голгота поминале кога децата им се заразиле со Ковид-19, а состојбата нагло им се влошила и се соочиле со сериозни компликации Тена Босек открива дека нејзината ќерка Ема се борела со висока температура и отежнато дишење. – Секоја наредна минута беше пострашно. […]