fbpx

Место свадба, му организирав погреб: Мајката на Драган со потресно сведоштво

Најблиските роднини, но и голем број пријатели денеска присуствуваа на погребот на 15-годишниот Драган Дрљиќ од Панчево.

Момчето кое, како што пренесоа српските медиуми, си го одзеде животот поради невозвратена љубов, ја вознемири јавноста во целиот регион. Пред неколку дена полицијата конечно го пронајде неговото безживотно тело во реката Тамиш.

„Наместо свадба, му организирам погреб“, им изјави на новинарите низ плач неговата мајка Данијела.

Истрагата потврди дека Драган го испланирал самоубиството до најситните детали.

Неколку дена пред трагичниот настан раскинал со девојката и тоа силно го погодило. На блиските им рекол дека животот повеќе му нема смисол.

За девојката подготвил проштално писмо и подарок (нејзините омилени стрипови). Ги оставил кај негова блиска другарка на која ѝ напоменал да не ги отвора наредниот ден до 16 часот.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Паника на естрадата: Експлицитни видеа со познати личности во телефонот на Веља Невоља

Вистинска паника владее во естрадните кругови по апсењето на Вељко Невоља, пренесуваат српските медиуми. Наводно, во неговиот телефон се наоѓаат различни видеа и докази кои би можеле да компромитираат одредени познати личности. Уапсениот Вељко во повеќе прилики го поврзуваа со луѓе од естрадата, меѓу кои се и соработници на фолк-ѕвездата […]