fbpx

Чистење шпорет со еден потег: Со овој трик се бришат сите маснотии!

Секоја домаќинка знае колку непријатно може да биде чистењето на шпоретот, особено кога по готвењето најтврдокорните маснотии никако не може да се отстранат.

Една жена во групата Cleaning Tips & Tricks на „Фејсбук“ конечно откри на кој начин успеала да ги „светне“ ринглите.

Откако на плочите за готвење останале бели маснотии, зела масло за нега на детска кожа, неколку капки ставила на сунѓерот и добро пребришала.

Следувало големо изненадување. Сите маснотии исчезнале!

Нејзиниот пост наиде на голем прием кај жените ширум светот, па со воодушевување ѝ се заблагодарија за советот.

ЛУШПИТЕ ОД ЈАЈЦА СЕ БОГАТСТВО, А НИЕ ГИ ФРЛАМЕ: И КОРИСНИ СЕ И ЛЕКУВААТ!

Следни Објави

Паника на естрадата: Експлицитни видеа со познати личности во телефонот на Веља Невоља

Вистинска паника владее во естрадните кругови по апсењето на Вељко Невоља, пренесуваат српските медиуми. Наводно, во неговиот телефон се наоѓаат различни видеа и докази кои би можеле да компромитираат одредени познати личности. Уапсениот Вељко во повеќе прилики го поврзуваа со луѓе од естрадата, меѓу кои се и соработници на фолк-ѕвездата […]