fbpx

Паника на естрадата: Експлицитни видеа со познати личности во телефонот на Веља Невоља

Вистинска паника владее во естрадните кругови по апсењето на Вељко Невоља, пренесуваат српските медиуми.

Наводно, во неговиот телефон се наоѓаат различни видеа и докази кои би можеле да компромитираат одредени познати личности.

Уапсениот Вељко во повеќе прилики го поврзуваа со луѓе од естрадата, меѓу кои се и соработници на фолк-ѕвездата Драгана Мирковиќ, раперот Стефан Ѓуриќ Раста кој штотуку излезе од притвор, а најмногу со еден од најпопуларните јутјубери во регионот, Богдан Илиќ чие уметничко име е Бака Прасе.

Вељко Беливук и дваесет негови блиски соработници се во притвор, осомничени за атентатот на Милан Љепоја, припадник на криминалната банда Пинк Пантер, но и за ликвидациите на навивачите Горан Величковиќ и Здравко Радојевиќ и за уште неколку се’ уште нерасчистени убиства.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Како тинејџери: Цеца блеска со осум години помладото момче

Светлана Цеца Ражњатовиќ (47) ужива во врската со осум години помладото момче Богдан Срејовиќ. По одморот на Копаоник, фолк-ѕвездата со партнерот сега ужива во убавините на едно познато српско етно-село, а конечно на социјалните мрежи објави и нивна заедничка фотографија. Богдан има 38 години и е успешен угостител. Позади себе […]