fbpx

Светот во страв: Се враќа еден од најсмртоносните вируси

Нов случај предизвикан од вирусот Ебола ја вознемири светската јавност.

Во источниот дел на Конго, во близина на градот Бутембо, почина жена од ова тешко заболување, информира Танјуг.

Смртта ја потврди и тамошното Министерство за здравство. Станува збор за госпоѓа која била во брак со маж кој бил заразен со вирусот во текот на претходната пандемија.

Ова е прв нов случај на Ебола откако пред три месеци Конго прогласи крај на епидемијата на западот на земјата, кога беа заразени 130 луѓе од кои дури 55 починаа.

Следни Објави

Коронавирусот тешко опстанува во организмот со овие витамини!

Здравствените работници ширум светот, а меѓу нив и многу руски лекари, дошле до заклучок дека телото може успешно да му се спротистави на коронавирусот ако ги содржи овие витамини. Затоа, за да го подобрите имунитетот консумирајте го следново: ВИТАМИН Ц Двапати дневно. Во потешки случаи (кај болничките лекувања) се дава […]