fbpx

Трагедија: На 40 години почина Александра, шампионка во фитнес

Уште една трагедија ја потресе јавноста во регионот. На 40-годишна возраст ненадејно почина Александра Цимеша, државна шампионка во фитнес и бодибилдинг.

Во неколку наврати се натпреваруваше за српската репрезентација на Евроспки и на Балкански шампионати, а најголемиот успех го постигна во 2008 година каде во категоријата „боди фитнес“ на Miss Universe го освои златниот медал.

Александра е родена 1981 година и потекнува од спортско семејство. Нејзиниот татко е поранешен фудбалски судија.

Порано тренирала кошарка, карате и кик-бокс. Работела и како инструкторка за фитнес и аеробик, а кратко и како спортска новинарка.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Ова е куќата каде Веља Невоља и неговата банда ги мачеле жртвите

Српските медиуми постојано информираат за нови морничави детали поврзани со жртвите ликвидирани од криминалната банда на Веља Невоља. „Курир“ сега објави фотографии од викендица во селото Тршиќ кој се наоѓа на шест километри од Лозница, а која наводно била една од базите каде брутално биле измачувани жртвите. Имотот е во […]