fbpx

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Голем предизвик за два знака!

ОВЕН

Ве очекуваат позитивни пресврти. Ви се отвора можност за нова врска, бидете внимателни како ќе се однесувате, бидејќи со само еден потег можете сѐ да уништите. Проблеми со здравјето нема да имате.

БИК

Ќе слушнете нови вести кои ќе бидат пресудни за вашето понатамошно делување на професионален план. Доколку сте во врска, очекувајте мал конфликт со партнерот овој викенд.

БЛИЗНАЦИ

Имате многу обврски и преоптеретени сте, па супер би ви годела една масажа. Посакувате емотивни промени, но не преземате ништо. Пијте повеќе течности.

РАК

Ништо значајно нема да ви се случува наредните денови. Доколку се препуштите на емоциите може да очекувате убав викенд со саканите. Внимавајте со цигарите.

ЛАВ

Со саканата личност ќе имате многу променлива комуникација, како да се презаситивте еден од друг. Ќе имате мали проблеми со варењето на храната.

ДЕВИЦА

Не ги потиснувајте своите емоции, како што тоа најчесто го правите. Бегањето од нив не може да ви донесе ништо убаво. Здравјето ви е одлично.

ВАГА

Ве очекува лабава комуникација со саканата личност. Не сте подготвени на поголеми промени на ова поле. Проверете ја крвната слика.

ШКОРПИЈА

Избегнувајте поголеми трансакции викендов. Посветено работите да го сочувате семејниот раат. Ако почувствувате вртоглавица, не е страшно, тоа ви е од променливото време.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува успех на деловен план. Имате голема шанса да влезете во љубовна врска која може да биде и пресудна, токму онаа вистинската. Спортувајте повеќе.

ЈАРЕЦ

Добро се чувствувате, уживате во семејното опкружување и тоа ви е доволно за овој празничен викенд. Не претерувајте со мрсната храна.

ВОДОЛИЈА

Доколку имате планови за основање семејство, сега е идеалниот период за тоа. Здравјето ви е одлично.

РИБИ

Имате среќа во работата и периодов може да очекувате многу добри промени. Љубовта ќе почека, не сте сега подготвени за врска. Треба малку да ослабнете.

Следни Објави

(ФОТО) Уште се зборува за нивниот стајлинг: Силви и Влатко како младоженци

Оригинални на сцена, уникатни и позади камерите Првата средба ја имале на Факултетот за музичка уметност, во заткулисниот простор покрај клавирот кој подоцна станал симбол на нивната љубов и на нивниот животен пат. Силвана Мучиќ и Влатко Плевнеш се една од најстабилните естрадни двојки, а за тоа доволно зборува нивниот […]