fbpx

Коце удри по Шилегов, па му се пушти Анета Наковска

Поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски преку статус на социјалните мрежи го прозва актуелниот градоначалник Петре Шилегов.

– Жално за Скопје, да немаше градоначалник службите сами ќе го исчистеа снегот. Му оставив професионална и обучена екипа. Снегот се најавуваше пред пет дена и почна да паѓа денеска уште во претпладневните часови, така да вечерва не може да кажат дека биле изненадени. Скопје е во хаос поради тотална незаинтересираност и неспособност на Петре – напиша Трајановски на „Фејсбук“.

Под објавата очекувано почнаа да се редат коментари, но нам ни падна во очи оној на македонската пејачка Анета Наковска.


Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Распарчени мртви тела: Нови вознемирувачки детали за Веља Невоља

Нови монструозни методи на убивање открила полициската истрага против Веља Невоља и неговата криминална банда. Телата на жртвите биле распарчувани во викендицата во Ритопек каде брутално биле малтретирани, а потоа делови од труповите врзани на бетонски блокови ги фрлале во Дунав. Српската полиција наводно успеала на своја страна да придобие […]