fbpx

Страшен пожар ги остави без дом: Семејството Веловски бара помош

Семејство од селото Цапари бара помош, откако вчера околу 17 часот избувнал пожар во нивниот дом.

Пламените јазици брзо се прошириле и ја опожариле целата куќа во која што живее Тане Веловски со неговиот татко.  Во моментот на несреќата само синот бил во куќата, информира „Тера.мк“.

Изгорел и кровот во делот кој што бил со греди, а на останатиот дел имало бетонска плоча.

Од фотографиите може да се забележи дека пожарот им ја уништил цела покуќнина, со што сега и двајцата останале без покрив над главата.

Пријавиле во противпожарната единица на Битола, која интервенирала.

Итно им е потребна помош, а средствата можат да се уплатата на следните сметки:

Денарска сметка во ТТК Банка АД Скопје

290500019985809

Девизна сметка во Комерцијална банка АД Скопје

IBAN: МК07300307066458460

BIC/SWIFT CODE: KOBSMK2XBTB

на име Тане Веловски

Следни Објави

Беше најубавата Македонка: Преку ноќ ги изгуби пријателите, сите ѝ свртеа грб!

Пред 45 години таа ја претставуваше Југославија на изборот за Мис на светот во Лондон и го освои високото четврто место. Лидија Велковска преку ноќ стана гордост на нацијата, најубавата Македонка за која гласно се зборуваше во регионот. Имаше завидна кариера како манекенка и се појави на насловните страници во […]