fbpx

Трагедија: Почина Горан Јосифовски, остави две малолетни деца

Во тешка сообраќајна незгода почина познатиот тапанар од Битола, Горан Јосифовски, јави музичката телевизија „ИН ТВ“.

Од СВР Битола ја потврдија трагедијата. Горан (36) излетал од патот управувајќи патничко возило, а од здобиените повреди починал на самото место.

Ја запроси пред полна сала, свадба не дочека: Горан имал големи планови пред трагедијата

Публиката го знае Јосифовски како поранешен член на „Екстра бенд“. Беше сопруг и татко на две малолетни деца.

Неговиот последен пост на „Фејсбук“ е всушност посвета за неговиот колега, саксафонистот Ице Атанасовски, кој почина пред само пет дена од последици на Ковид-19.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Македонски поет и писател масовно се споделува: Зборовите болат!

Пред десетина дена, младо момче од Велес си го одзеде животот скокајќи од мост во Вардар. Пред 5 дена, некој дедо – ѝ удрил шамарница на касиерката бидејќи се посомневал дека му вратила помалку кусур, по што бил уапсен. Пред три дена, две момчиња се обиделе да ја ограбат касиерката […]