fbpx

(ФОТО) Оригинална посвета: Тања Кочовска го покажа синот

Познатата македонска актерка Тања Кочовска-Павловска со оригинална посвета му го честиташе роденденот на синот Александар.

Таа објави две фотографии со него, откри дека наполнил 31 година и го нарече поет.

Александар го доби од првиот брак со колегата Владимир Ендровски-Љац.

Кочовска подоцна се омажи за актерот Предраг Павловски со кого ја има и ќерката Нела.

Во едно интервју од пред неколку години таа откри дека синот завршил факултет за туризам, а дека ќерката тргнала по нејзините стапки.

„Тие се деца кои се израснати со двајца актери, а актерскиот живот не е баш едноставен. Тоа се деца кои никогаш не ми повишиле тон и се благодарни на се’ што сме им дале во животот. Не дека некогаш не знаат да изненадат, хаха. Се чувствувам многу горда мајка со добро воспитани деца“, раскажа Кочовска.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Сонце мајкино: Ќерката на Тарчуловски наполни 16!

Мелани, првото дете на Соња и Јохан Тарчуловски, наполни 16 години. „Среќен роденден, сонце мајкино“, напиша познатата пејачка на „Фејсбук“. Пред неполни две години Мелани покажа дека талентот за музика го има наследено од својата мајка, кога пред поширок аудиториум во Турција ја отпеа антологиската македонска тема „Македонско девојче“. Мелани […]