fbpx

(ВИДЕО) Марјан седи со Сара на маса, ѝ го покажува телефонот, па ја убива

Вознемирувачко видео на кое се гледа саботното убиство на 27-годишната Сара А. објави српски „Информер“.

(ВИДЕО) Марјан се самоуби: Дајте ми чаша вода, да не одам жеден на оној свет

На видеото од безбедносните камери на бензинската пумпа во Врање се гледа како осомничениот Марјан С. (47) седи на маса со жртвата, ѝ го покажува телефонот, тивко разговараат, а потоа станува, вади пиштол и ја убива со неколку куршуми.

Истрагата покажа дека Марјан претходно бил во затвор токму поради убиство. Исто така, му е судено за обид за убиство на поранешната девојка кое се случило пред 14 години.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ВИДЕО) Марјан се самоуби: Дајте ми чаша вода, да не одам жеден на оној свет

Осомничениот Марјан С. кој во саботата ладнокрвно ја застрела 27-годишната Сара А. од Врање изврши самоубиство. Откако полицијата успеала да го лоцира во визба на една семејна куќа, половина час го убедувала да се предаде, но залудно. На видеото кое го објави РТВ Врање осомничениот во еден момент вели дека […]