fbpx

(ФОТО) Се подмлади: Сите естетски операции на Светлана Црнокрак

Поранешната манекенка која со години работи и како презентер на вести, Светлана Црнокрак, неодамна конечно призна дека има направено естетски корекции.

Таа откри дека ги зголеми усните, но и дека практикува третмани за подмладување како лифтинг на лицето, вратот и рацете, ботокс, освежување со филери и третмани за стимулација за создавање на колаген. 

– Како лице од модната сцена и презентер на вести, многу ми е важен изгледот и шминката. Речиси сама се шминкам, и секогаш ја зголемував со молив и кармин горната усна. Сега не морам да го правам тоа, и многу сум задоволна од зафатот кој го правев во позната естетска ординација во Скопје – изјави Црнокрак за порталот „Независен“.

Црнокрак порано
Црнокрак сега

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Цеца за разделбата со Богдан: Ова е вистината!

Српските медиуми денеска не престанаа да шпекулираат за наводната разделба на Светлана Цеца Ражњатовиќ (47) со осум години помладото момче Богдан Срејовиќ. (ФОТО) Каква убавица: Цеца објави слика со мајка си По одморот на Копаоник, фолк-ѕвездата со партнерот уживаше во убавините на едно познато српско етно-село кога и конечно на […]