fbpx

Најново истражување: Луѓето родени на овој датум ги следи среќа цел живот!

Преку 15 илјади луѓе партиципираа во едно истражување со цел да се открие датумот на кој се раѓаат најсреќните луѓе.

Личностите кои за себе може да кажат дека се родени под среќна ѕвезда на овој свет дошле на 28 јули.

Волонтерите биле прашани како се чувствуваат на својот роденден, а резултатите се следни: Генерално, луѓето родени во текот на летните месеци се попозитивни и подобро расположени. Дури и астролошки гледано, ѕвездите во овој период ни се повеќе наклонети и поволно влијаат на сите аспекти од животот.

Сосема очекувано, најдепресивни се зимските родендени, а особено оние кои слават на 16 декември, покажало истото истражување.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

(ФОТО) Се подмлади: Сите естетски операции на Светлана Црнокрак

Поранешната манекенка која со години работи и како презентер на вести, Светлана Црнокрак, неодамна конечно призна дека има направено естетски корекции. Таа откри дека ги зголеми усните, но и дека практикува третмани за подмладување како лифтинг на лицето, вратот и рацете, ботокс, освежување со филери и третмани за стимулација за […]