fbpx

Хрватска во шок: Почина Милан Бандиќ

Ненадејно на 66 години почина Милан Бандиќ, градоначалникот на Загреб, јавија хрватските медиуми.

Веста за неговата смрт ја потврдија и од Клиничката болница „Свети Дух“.

Од Град Загреб информираат дека Бандиќ починал од срцев удар.

Фото: Марко Тодоров/Ханза Медиа

Следни Објави

(ВИДЕО) Лани се фалеше со најголемиот бакшиш, сега се жали дека едвај преживува

Еден од најдобрите македонски пејачи, Наум Петрески, со изјавата дека едвај преживува направи вистинска галама на социјалните мрежи. Петрески во естрадниот магазин „Бекстејџ“ се пожали дека поради пандемијата изгубил преку 70.000 евра и дека живее од платата на сопругата и од пензијата на мајка си. По ова негово интервју, мал […]