fbpx

Маркијан, убавецу! Калиопи емотивно за синот на Ребека

Познатата пејачка, авторка и хуманист Ребека Јанковска Ристески објави емотивен пост со синот Маркијан по повод светскиот Ден на ретките болести.

„Не можете ни да си замислите низ што се’ поминуваат лицата со ретки болести и нивните семејства. 75% од лицата со ретка болест се деца“, напиша Ребека под видеото на кое нејзиното дете интерпретира рефрен од Калиопи.

По неполн час, македонската поп-дива го реобјави видеото и на нејзиниот официјален фејсбук-профил.

„Маркијан, убавецу! Будиш радост и надеж во срцево! Кога сите би имале љубов во себе како тебе, светот би бил поубав.. Те сака Опи“, напиша Калиопи.

* Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Тажна ноќ: Почина уште еден пејач од „Никогаш не е доцна“

По тешко боледувае, почина финалист од првата сезона на популарното регионално шоу „Никогаш не е доцна“. На Милорад Павловиќ Арса (63), минатата година му беше дијагностициран канцер на белите дробови, а последните месеци здравствената состојба значително му се влоши. Арса беше еден од омилените натпреварувачи во шоуто. Често истакнуваше дека […]