fbpx

Последните часови ги поминале заедно: Брена со трогателна посвета за Милан

Лепа Брена со трогателна посвета се прости од градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, кој почина вчера на 66-годишна возраст.

Таа на „Инстаграм“ сподели фотографија од нив двајца и откри дека нивното последно дружење било непосредно пред трагичниот настан.

“Драг наш Милан, ни беше огромна чест и задоволство да те познаваме и да се дружиме со тебе. Секогаш беше единствен и ја поседувавше таа големина секогаш да учиме многу од тебе. За жал, поминаа само неколку часа од нашето последно дружење и од твојот говор што засекогаш ќе го паметиме за пријателството, љубовта, почитта и семејството. Почивај во мир, нека ти е вечна слава. Брена и Бобо“, напиша легендарната пејачка.

* Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Маркијан, убавецу! Калиопи емотивно за синот на Ребека

Познатата пејачка, авторка и хуманист Ребека Јанковска Ристески објави емотивен пост со синот Маркијан по повод светскиот Ден на ретките болести. „Не можете ни да си замислите низ што се’ поминуваат лицата со ретки болести и нивните семејства. 75% од лицата со ретка болест се деца“, напиша Ребека под видеото […]