fbpx

(ФОТО) Со неа е повеќе од две децении: Сопругата на Бранко Ѓуриќ е како од списание!

Има 52 години, но слободно може да им парира на двојно помлади девојки

Популарниот сараевски актер, режисер и стендап комичар, Бранко Ѓуриќ Ѓуро, веќе 27 години е во хармоничен брак со Тања Рибиќ.

Ѕвездата од култниот серијал „Топ листа надреалиста“ позади себе има и еден развод, па токму оваа жена успеа да му ја врати вербата во љубовта.

„Не сум човек кој им дели совети на другите. Луѓето се сакаат, па се мразат. Ете ние ја имаме таа среќа повеќе од две децении да имаме заемна љубов“, одговори во една прилика Ѓуро на прашањето која е магичната формула за среќна врска.

Иако наполни 52 години, Тања изгледа како од списание и слободно може да им парира на двојно помлади девојки.

* Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Минимализам и луксуз: Емина Јаховиќ го покажа новиот дом

Емина Јаховиќ покажа како изгледа нејзиниот нов дом. Блиски пријатели на познатата пејачка велат дека со месеци го избирала мебелот и декоративните елементи за се’ да изгледа како на филм. Сива, бела, крем и златна се боите кои доминираат во просторот, а луксузот е нагласен преку минималните детали. Јаховиќ неодамна […]