fbpx

Јелена не издржа: Почина мајката на две девојчиња која ги обедини сите

Јелена Ѓуретиќ, онколошки пациент и мајка на две девојчиња, ја загуби битката со тешката болест.

Јелена имаше карцином на дебелото црево кој метастазира и на црниот дроб. За Јелена неодамна го кренаа гласот многу луѓе во Црна Гора кои почнаа да собираат средства за нејзино понатамошно лекување во Турција и таа преку ноќ го обедини целиот Балкан на социјалните мрежи.

Тажната вест за нејзината смрт ја објави нејзиниот брат Блажо Пекиќ.

„Драги роднини, пријатели, сите вие кои ни дадовте огромна поддршка во борбата со опаката болест, ве информирам дека Јелена, за жал, не издржа и почина утринава. Уште едно големо благодарам на сите кои дадоа свој придонес“, напиша тој.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Вознемирувачки слики: Ова се масакрираните тела за кои се сомничи Веља Невоља

По седницата на Советот за национална безбедност, српските власти конечно покажаа вознемирувачки фотографии од монструозните убиства за кои се сомничи Вељко Беливук со неговата кримнална банда. Јавноста имаше можност во живо на националниот сервис да види повеќе слики со експлицитна содржина со предзнакот дека не треба да ги гледаат лица […]