fbpx

Вистинска принцеза: Само таа не ѝ сврте грб на Меган

Не стивнуваат реакциите по синоќешното контроверзно интервју на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри.

Сакав да се самоубијам: Меган Маркл брутално искрена кај Опра

Медиумите сега дополнително се заинтересираа за животот на поранешната војвотка од Сасекс. US Weekly објави дека и покрај тоа што Меган отсекогаш важела за „црна овца“ во кралското семејство, сепак постои една личност од монархијата која наводно никогаш не ѝ свртела грб и со која и денеска е во контакт.

Станува збор за принцезата Јуџин, внуката на кралицата Елизабета и ќерка на принцот Ендрју.

„Дополнително се зближија во текот на бременоста. Маркл објави дека го очекува второто дете речиси во исто време кога принцезата Јуџин првпат стана мајка. Освен тоа, и двете судбоносното „ДА“ го кажаа во 2018 година“, вели извор близок до кралското семејство.

Фото: Пјур Вау

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Трауми од детство, монструозен ум: Животот на Веља Невоља

Последните два месеца, Вељко Беливук многу попознат како Веља Неваља е најозборуваната личност на овие простори. Озогласениот криминалец на кој му се припишуваат ѕверски убиства кои досега беа поврзувани само со мексиканските нарко-картели и со исламските терористи, сериозно ја вознемири јавноста. Медиумите почнаа секојдневно да копаат во минатото на Невоља, […]