fbpx

Погреб наместо роденден: Сергеј Ќетковиќ скршен од болка

Еден од омилените пејачи на овие простори, Сергеј Ќетковиќ (45), поминува низ исклучително тежок период откако пред два дена неговата мајка Драгица почина од последици на Ковид-19.

Погребот се случил вчера на осми март, токму на неговиот роденден.

Српските медиуми јавуваат дека и неговиот татко Слободан е хоспитализиран, исто поради коронавирус. Позитивна е и неговата сопруга Кристина, но со поблаги симптоми.

Мајката на Ќетковиќ по занимање беше фармацевт, а неговиот татко е поранешен шампион во рели.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Полицијата се крсти во неа: Која е сопругата на Веља Невоља?

Во големата акција во која беа лишени од слобода Веља Неваља и неговите соработници, беше приведена и неговата бремена сопруга, откако полицијата во нивниот стан пронајде 60.000 евра. Извор близок на истрагата верува дека токму таа може да биде клучниот сведок и да им помогне на властите да дојдат до […]