fbpx

Конечно го запозна: Која е Лиде, обожавателката на Филипче?

Конечно успеав да го сретнам, се пофали Лиде, девојката која се прослави на социјалните мрежи како најголема обожавателка на министерот за здравство Венко Филипче.

(ФОТО) Непрепознатлив: Венко Филипче пред 15 години

Таа лани се претстави како обична 38-годишна девојка од Скопје која сака многу да се шегува.

„Во секоја ситуација сакам да гледам со доза на хумор, па и црн нека е“, изјави Лиде лани во едно интервју откако медиумите почнаа преку ноќ да се интересираат за неа откако на Филипче му испрати отворена покана за кафе.

„Иако се почна на шега, морам да признаам дека станав сериозна со кафето. Ама па и министерот добро изгледа“, порача таа.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Драматично: Нови детали за Веља Невоља

Вељко Беливук (35), познат како Веља Невоља, подготвувал ликвидација на неколку инспектори кои ја истражувале неговата криминална банда, дознаваат српските медиуми. На распит за Веља Невоља: Кој е најпознатиот јутјубер на Балканот? Во криптираните пораки пронајдени во многуте запленети телефони, наводно се пронајдени фотографии и лични податоци на неколку полицајци, […]