fbpx

И цел живот на грб да ја носиш, пак должен ќе ѝ останеш: Турунџиева проговори за мајка си

Познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева со емотивна посвета ѝ го честита јубилејниот 80-ти роденден на мајка си.

„Мојата мајка е таква мајка, што кога зборувам за неа треба да стојам простум.. Што би рекла наша Атиџе: Мајката, и цел живот на грб да ја носиш, пак должен ќе ѝ останеш.. Среќен 80-ти роденден мајко моја, ти благодарам што беше до мене и тогаш, кога околу мене немаше никој.. Биди ми тука уште многу долго“, напиша Турунџиева под фотографијата на која нејзината мајка е во друштво на помалата внука и на хероината од македонскиот оскаровски документарец „Медена земја“.

Сузе подоцна сподели уште една објава инспирирана од мајка си.

„Некој(а) ТВОЈ(А) е некој кој те разбира и чувствува (дури и од далечина) за нијанса подобро од тоа што самата можеш да се разбереш и почувствуваш себеси.. Се’ останато се само: момци, девојки, соседи, колешки, колеги, радознали, гајлеберачи, ортаци, вереници, мажи, жени, симпатии, бивши и идни.. И психотерапевти!Денес, од далечина ги гушкам сите МОИ мили и добри души“, напиша таа.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Не легнува без серум за лице: Сопругата на Вело Марковски откри како се негува

Речиси двојно помладата сопруга на докажаниот инфектолог Вело Марковски специјално за „Женски магазин“ ги откри своите ритуали за убавина. Евгенија Марковска, поранешна манекенка и мисица која има и неколку официјални титули за убавина, вели дека шминка не користи секој ден и дека не легнува пред да нанесе ноќна крема и […]