fbpx

Не старее: Ружица од „Ареа“ наполни 53 години

Ружица Милошеска – Брчиоска, пејачката на популарниот македонски состав „Ареа“, наполни 53 години.

Вокалистката на бендот кој остави траен белег на домашната поп-рок сцена објави повеќе семејни фотографии, а фановите ѝ порачаа дека не старее.

Ружица во една прилика изјави дека добрата линија и младешкиот изглед ги одржува со вегетаријанско мени.

Брчиоска со нејзиниот сопруг Ивица останаа да живеат во родниот Гостовар. Заедно создадоа неколку евергрини, меѓу кои рефрените „Сите мои слики“ и „Нешто недостасува“. Плод на нивната љубов е ќерката Елена која иако е талентирана за музика, ја одбра архитектурата како професионална определба.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Битка со најлошата болест: Уште еден македонски доктор засекогаш нѐ напушти

Почина примариус доктор Петар Ачковски на 68-годишна возраст. Целиот работен век го помина како анестезиолог на КАРИЛ, а беше долгогодишен шеф на трауматологија. Во својата кариера спаси илјадници животи, но ја загуби битката за својот со најлошата болест. Како експерт во својата област, д-р Ачковски беше баран и од реномирани […]