fbpx

Ова може да ни се случи на сите: Неверување по смртта на Анастасија (25)

Мештаните на едно руско село во близината на градот Новосибирск не можат да се соземат по смртта на нивната омилена сосетка, роднина и пријателка, 25-годишната Анастасија Шербинина.

Младата девојка починала откако влегла во када со мобилниот кој бил приклучен на полнач. Во еден момент телефонот ѝ паднал во водата, а струјниот удар бил фатален.

Нејзината болна мајка во соседната соба гледала телевизија. По повеќе од два часа сфатила дека ќерка ѝ се’ уште е во бањата и дека нешто не е во ред.

Соседите велат дека ваква трагедија не паметат дека се има случено во селото.

„Беше прекрасно дете. Кога порасна, се вработи во еден кол-центар. Беше вредна, се грижеше за мајка си која веќе подолго време е со дијагноза. Не ни е јасно што мислела кога со телефонот влегла во када“, во плач раскажуваат тие.

Во извештајот, полицијата нагласи дека ова може да му се случи на секого доколку не внимава, но и дека овој бизарен настан не можел да заврши поинаку.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Потресно сведоштво на Мартина Дејаноска: Ги стави рацете на моите гради и рече дека не е тоа што мислам

Поминаа две години „Срамота е, ќути… Што ќе кажат другите?“ Уверувања со кои сте растени, уверувања кои се наметнати и во кои сте поверувале. Не е се вистина! Не треба да молчиме! Не сме виновни! Не си го бараме сами! Никој од нас не го заслужува тоа! Чудно е да […]