fbpx

Изгубивме татко на три деца: Пријателите во шок по смртта на Денис

Како гром од ведро небо денеска не’ затекна веста за прераната смрт на музичарот Денис Демиров.

Според првичните информации, 38-годишниот гитарист на „Газоза бенд“ имал проблеми со висок крвен притисок и наводно починал во сон.

„Разочарен сум, не можам да поверувам. Изгубивме голем човек, другар, пријател и брат. Изгубивме татко на три деца. Почивај во мир, Денис“, напиша еден од неговите пријатели на „Фејсбук“.

Демиров беше активен на сцената речиси две децени.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ја изгуби битката: Почина д-р Анѓелко Ѓорчев

Почина проф. д-р Анѓелко Ѓорчев, специјалист по пулмологија и алергологија на 72-годишна возраст. Тој не се разбуди од кома во која падна само две минути откако во Ниш ја прими вакцината против коронавирус. Неговиот син, поранешниот пратеник Влатко Ѓорчев, пред една недела објави дека неговиот татко е во длабока кома и се […]