fbpx

Не знаеше за пораз: Почина Гоце Атанасовски

Почина поранешниот македонски карате репрезентативец Гоце Атанасовски, информира специјализираниот портал за боречки спортови „Ипон.мк“.

По осамостојувањето на Македонија, Атанасовски стана шампион во полусредна категорија, во младинска и сениорска конкуренција.

Беше член на првата македонска сениорска репрезентација која настапи на Светско првенство во Гранада, Шпанија во 1992 година.

 Атанасовски со репрезентацијата (во средина доле)

Беше многу квалитетен натпреварач, кој немаше пораз на домашните натпреварувања, пишува „Ипон.мк“.

Следни Објави

Наташа ми е мајка, иако родителите ми се живи: Цеце Николова си ја отвори душата

Новинарката Цветанка Николова пред две недели предизвика вирална реакција откако на социјалните мрежи проговори за болеста која ја има уште од дете. „Ова сум јас, луѓе“, порача Цеце откако ја симна периката и во подолг емотивен говор откри дека има алопеција. Николова е млада и исклучително храбра девојка, порасна во […]