fbpx

Тончи, срцка, ти благодарам за сета добрина: Ленче Николовска неутешна

Од коронавирус на 56-годишна возраст почина Тони Николовски.

Пред да биде назначен за посебен советник за односи со јавност на министерот за земјоделие и шумарство Аријанит Хоџа, долги години работеше како снимател и монтажер.

Николовски е сопруг на Ленче Николовска, поранешна пратеничка на СДСМ и советничка на премиерот Зоран Заев.

Самохрана мајка од Прилеп го освои регионот: Милена покажа дека никогаш не е доцна

„Мојата потпора во животот, мојата единствена љубов, не е веќе меѓу нас.. Тончи, срцка, ти благодарам за сета добрина и умешност со која го создаде нашиот свет. Почитувани пријатели, роднини, колеги.. Ви благодарам на сите што сте со мене во овие тешки денови“, напиша таа на „Фејсбук“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Последен поздрав: Почина Драган Тодоровски

Фото Кино Клуб „Козјак“ од Куманово загуби свој долгогодишен член, Драган Тодоровски. Драган Тодоровски е роден 1962 година. Завршил магистерски студии по меѓународно право и меѓународна политика на правниот факултет. Последната деценија Тодоровски работи во директоратот за билатерални односи со европските држави и е одговорен за земјите од Северна Европа. […]