fbpx

Комплетно мени: Вака Тијана Дапчевиќ ослабна 45 килограми!

Познатата пејачка и актерка неодамна призна дека во еден момент од животот имала неверојатни 115 килограми

Тијана Дапчевиќ (45) која долго време се бореше со дебелината, признава дека не ѝ помогнале никакви диети и дека нејзината сегашна фигура е резултат на една комплетна промена на начинот на живот.

Денот сега ѝ започнува со овесни снегулки, со чај и со црвено овошје. За ручек обично консумира зеленчук, а последниот оброк најчесто ѝ е лаврак со салата.

Мени со готова храна: Со оваа диета Дани се преполови

„На почетокот кризирав, но дадов се’ од себе за да издржам. Сите ние треба да се храниме без шеќери, брашно и млеко. Така ќе дојдеме до посакуваната тежина, но како и останатите жени и јас често се опуштам, па се поправам“, вели Тијана која си има поставено цел да ослабне уште девет килограми.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Емотивно обраќање на принцот Чарлс за татка си Филип

Принцот Чарлс денеска му оддаде почит на татка си, принцот Филип, кој, како што рече, посветено ѝ служел на кралицата Елизабета, но и на кралското семејство, на Велика Британија и на Комонвелтот. Нивната љубов влезе во историја: Овие зборови на принцот Филип покажуваат и зошто „Мојот драг татко беше посебна […]