fbpx

Шок по смртта на Дејан: Позади себе остави дете и бремена сопруга

Нова трагедија го потресе регионот, откако 24-годишен фудбалер во Хрватска почина за време на натпревар.

Дејан Оршуш, играч на клубот „Оток“, почина од срцев удар, а трагедијата да биде поголема, позади себе остави дете и сопруга која е во петтиот месец од бременоста, јавуваат тамошните медиуми.

„Со длабока тага ве информираме дека почина играчот на фудбалскиот клуб „Оток“, Дејан Оршуш. Беше момче за забава, талент, голем играч и уште поголем пријател. Му благодариме за се’. Секогаш ќе биде во нашите мисли“, напишаа на социјалните мрежи неговите соиграчи.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

И на 51 е вистинска убавица: Каде е првата македонска лото девојка?

Беше едно од најатрактивните ТВ-лица, а повозрасните сигурно ја паметат како лото-девојка. Освена како водителка, се обиде и на естрадата и има снимено неколку песни.  Пепита Танеска во 2003 година се пресели во Словенија и денес е специјалист-гинеколог, вработена во клиничкиот центар во Љубљана. Активна е на социјалните мрежи, повремено […]