fbpx

Не е поради бременоста: Зошто Меган Маркл не оди на погребот на принцот Филип?

Првпат откако се пресели во САД, принцот Хари во неделата се врати во Велика Британија за да присуствува на погребот на неговиот дедо, принцот Филип.

Шок: Откриена последната желба на принцот Филип

Хари во Лондон допатува без сопругата Меган Маркл и синот Арчи кои останаа во Санта Барбара.

Медиумите пишуваа дека поранешната војвотка од Сасекс останала дома поради бременоста, но по се’ изгледа дека тоа не е вистинската причина.

Преживеа неверства и секс скандали: Сите тајни на кралицата Елизабета

„Нејзината мајка инсистирала Меган да остане во Америка. Таа е премногу заштитнички поставена кон својата ќерка и не сака таа да го ризикува сопственото здравје. Стресот е последното нешто што сега ѝ е потребно. Сепак, после контроверзното интервју и сите скандали, главната причина е што со своето присуство Меган може да го засени последното испраќање на принцот Филип, а таа не го сака тоа. Тоа не значи дека е променет нејзиниот однос со кралицата Елизабета“, изјавиле нејзини пријатели кои инсистирале да останат анонимни.

Фото: Профимедија

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Со години ја малтретираа, но остана најубавата жена од Југославија

Прекрасната сплиќанка Ана Сасо беше една од најпосакуваните жени во поранешна Југославија. Иако имаше бројни додворувачи, таа одбра мажи кои со години ја малтретираа и животот ѝ го претворија во пекол. Во 1982 година, Сасо беше прогласена за Мис на Југославија, а на изборот за Мис на светот влезе меѓу […]