fbpx

10 причини зошто ги сакаме Биковите

Вториот знак во Зодијакот, врзан за материјалните добра. Со нив влаадее Венера која им дава исклучителна убавина и чувство за естетика, како и склоност кон хедонизам. Еве причини зошто имаме потреба да сме во близина на припадниците на овој харизматичен знак

1. Бикот е стабилен и силен, можете да му се доверите во било кое време. Тој своите зборови и ветувања ги исполнува одговорно.

2. Мирољубив е и настојува секогаш да им помогне на другите, а неговата топлина внесува сигурност.

3. Реален е и секогаш дава објективно мислење, на многу директен начин.

4. Шармантен е и одлично се вклопува во друштвото во кое ќе се најде.

5. Добар организатор е, без разлика за каков настан или манифестација станува збор.

6. Кога сака, се поставува заштитнички спрема партнерот, пријателите и семејството.

7. Страствен е и сензуален, па спаѓа меѓу најдобрите љубовници од сите хороскопски знаци.

8. Верен пријател е, но и многу одговорно одбира со кого ќе се дружи.

9. Одличен готвач е, забавувач и уметник кој има исклучителна смисла за хумор.

10. Семејните вредности му се многу важен дел во животот.

Следни Објави

Викторија утре полни 47: Една работа ѝ помага да изгледа двојно помладо

Поранешната членка на „Спајс грлс“, модната дизајнерка Викторија Бекам утре ќе наполни 47 години. Сопругата на Дејвид Бекам секогаш изгледа беспрекорно, а според многумина во лицето изгледа двојно помладо. Таа неодамна во едно интервју ги откри нејзините дневни ритуали за убавина. Станува многу рано, секогаш пред другите, за првиот половина […]