fbpx

Викторија утре полни 47: Една работа ѝ помага да изгледа двојно помладо

Поранешната членка на „Спајс грлс“, модната дизајнерка Викторија Бекам утре ќе наполни 47 години. Сопругата на Дејвид Бекам секогаш изгледа беспрекорно, а според многумина во лицето изгледа двојно помладо.

Таа неодамна во едно интервју ги откри нејзините дневни ритуали за убавина.

Станува многу рано, секогаш пред другите, за првиот половина час во денот да си го посвети себе си. Нејзината тајна кога е во прашање младешкиот изглед е чистиот зелен чај кој секогаш го консумира пред да појадува.

Што се однесува до нејзиниот прв оброк во денот, истиот се состои од дупло еспресо, зелено смути (кељ, спанаќ, ѓумбир, чиа и гоџи бобинки) и овошна салата.

*Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Голема загуба: Почина ѕвезда од серијата која го освои светот

Славната актерка Хелен Мекрори почина на 52 години. Тажната вест ја соопшти нејзиниот сопруг, познатиот актер Демијан Луис. – Скршено ми е срцето. Мојата преубава сопруга почина по храбра битка со ракот. Умре мирно, дома, опкружена со семејството и со пријателите – изјави тој. Хелен играше во мегапопуларни филмови и […]