fbpx

Згасна уште еден млад живот: Почина Гоце Љубиновски

„Вечен спомен другар, прекрасен човек“. Со овие зборови градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев, се прости од Гоце Љубиновски.

Згасна уште еден млад живот, а од својот драг другар и сопартиец се простија и од огранокот на СДСМ во Дебар.

„Со огромна тага и неверување ја примивме веста дека нашиот драг другар и сопартиец Гоце, не е веќе меѓу нас. Премногу рано, загубивме другар за пример, човек со големо срце и шарм. Ние сме ти бескрајно благодарни на твојот несебичен придонес. На семејството Љубиновски му изразуваме длабоко и најискрено сочувство. Нека те чуваат ангелите. Почивај во мир и вечна ти слава“, напишаа тие на „Фејсбук“.

*Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Во Струмица по подобар живот: Која е скромната беровка за која плаче Македонија?

Верица Белчовска која на само 20 години го загуби животот е новиот македонски херој, откако нејзиното срце утринава во 3 часот и 33 минути продолжи да чука кај 22-годишниот Иле Стрезовски. Солзи и непребол во нејзиното семејство, но и хуманост која никогаш нема да биде заборавена. Осумнаесет години со бубрег […]