fbpx

Најмилите ѝ починаа од корона: Тијана за најтешката недела

Тијана Милентијевиќ, младата пејачка која се прослави во регионот по хитот „Жена од султана“, конечно си ја отвори душата и проговори за семејната трагедија со која се соочи неодамна.

Таа во една недела ги загуби и баба си и дедо си кои починаа од корона.

„Пред месец и половина сите членови во семејството бевме позитивни на Ковид-19. Јас и моите родители имавме поблаги симптоми, но мајката на татко ми и таткото на мајка ми завршија во болница и не успеаја да се спасат. Само што ја погребавме баба ми, почина и дедо ми. Мислев дека живеам во некој хорор филм“, раскажа Тијана.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Најубавите зборови: Со овие пораки честитајте Велигден!

* Додај мир во душата, љубов во срцето со верба во Бога, во слава на Христос да се радуваме, да простуваме, да сакаме и да се почитуваме. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! * Да го празнуваме животот денес. Да го воскреснеме Исус во нашите срца. Да ги отвориме душите за љубов и радост! […]