fbpx

Приватниот живот на ѕвездите од „Суровиот град“

Турската серија „Суровиот град“ урива рекорди на гледаност кај нас, а македонската публика се’ повеќе е заинтересирана и за приватниот живот на ѕвездите од овој проект.

Докажаната актерка Дениз Угур (49) која ја игра госпоѓа Сехер, како во серијата, така и во приватноста е мајка на дури три деца.

Потекнува од уметничко семејство, нејзиниот татко е пензиониран оперски пејач, а мајка ѝ една од најреномираните поранешни балерини.

Размазената Дамла Карчај, пак, ја толкува младата 22-годишна актерка Симај Барлас.

Дипломирала на катедрата по филм и телевизија на престижниот универзитет Билги во Истанбул. Публиката ја препознава и по ТВ-серијата „Парампарче“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ни се излизга меѓу прсти: Сопругата на Драган за трагедијата

На денешен ден пред точно една година засекогаш не’ напушти Драган Вучиќ. Познатиот музичар и водител неколку дена се бореше за живот на Инфективната клиника во Скопје, откако му беше дијагностициран коронавирус. Позитивна на Ковид-19 беше и неговата сопруга Весна која за среќа успеа да закрепне, како што самата изјави, […]