fbpx

Трагедија: Маријана (30) починала додека доела, па го угушила бебето

Голема семејна трагедија се случи во градот Коријентес на северот на Аргентина.

Се претпоставува дека Маријана Оједа (30), инаку мајка на три деца која страдала од тешка хипертензија, добила удар и починала, а истовремено ја угушила и ќеркичката која во тој момент ја доела, јавуваат тамошните медиуми.

Несреќната жена била дома со тригодишниот син и со бебето. Најстарата ќерка била на гости кај баба ѝ, а сопругот Габријел во тоа време бил на работа.

Кога Маријана не дошла да си го земе детето, членовите на семејството почнале да ја бараат на телефон. На крај, на мобилниот се јавил тригодишниот син кој им рекол дека таа „ се’ уште спие“.

Тогаш таткото дефинитивно сфатил дека нешто не е во ред и веднаш се упатил дома, но веќе било доцна.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Мајка ѝ ја остави во дом, се омажи за 22 години постар маж: Животот на Весна е како на филм

Веќе три дена топ-тема во српските медиуми се брачните другари Весна и Џоле од денс-дуото „Џогани“, откако беше објавено скандалозно видео на кое популарниот музичар, пејач и танчар се бакнува со друга жена. Весна се’ уште се нема огласено за наводното неверство на сопругот, а дел од медиумите повторно ја […]