fbpx

Најскапа во Лос Анџелес: Ѕирнете во палатата на Џеф Безос!

Американскиот милијардер Џеф Безос пред една година купи огромна вила за 165 милиони долари во Беверли Хилс, Лос Анџелес.

Основачот и директор на компанијата „Амазон“ стана сопственик на вилата што во 1937 година е изградена специјално за Џек Ворнер, еден од основачите на филмското студио „Ворнер брос“.

Според магазинот „Форбс“ ова е најголемата парична сума платена за имот во Лос Анџелес.

Вилата се наоѓа на површина од 36.000 квадратни метри, а содржи два одвоени пансиона, тениски терен, базен, терен за голф и голем број други содржини.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Нова трагедија: Почина познатиот музичар, Хари Мата Хари неутешен

Нова тажна вест ја потресе естрадата во регионот. На 44-годишна возраст по долго боледување почина познатиот музичар Нихад Кречо. Во својата кариера соработуваше со бројни пејачки ѕвезди, а најмногу со популарниот Хари Мата Хари. „Никогаш не сум соработувал со поквалитетен академски музичар. Повторно се уверив дека Бог ги зема само […]