fbpx

Неверување и шок: Почина Марко Божиновски

Пет дена по смртта на ракометниот голман на РК Охрид и на македонската репрезентација, Никола Даниловски, нова трагедија се случи во домашниот спорт.

Ненадејно почина младиот ракометар Марко Божиновски (20), лево крило на Бутел.

Според првичните неофицијални информации, младиот спортист починал во сон од срцев удар.

Смртта настапила само неколку часа по дуелот против Еурофарм Пелистер 2 на кој Божиновски постигна и два гола, јави порталот „Спорт клуб“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Лепа Брена како тинејџерка: Како да гледате друга личност!

На социјалните мрежи се појави фотографија на Лепа Брена од средношколските денови и сите останаа со подотворена уста. Иако пејачката речиси ѝ да порасна пред камерите, слики од оваа нејзина фаза досега не беа објавувани. Веројатно кога позирала овде, не била воопшто свесна дека за само неколку години ќе ја […]