fbpx

Почивај во мир: Антониа Гиговска се прости од најдобриот другар

Не стивнуваат реакциите по трагичната вест која пред два дена ја потресе домашната јавност.

Смртта на 20-годишниот ракометар Марко Божиновски следуваше по само пет дена откако од водите на Охридското езеро беше извадено безживотното тело на ракометниот голман на РК Охрид и на македонската репрезентација, Никола Даниловски.

Двете големи трагедии за домашниот спорт се’ уште се коментираат на социјалните мрежи, а конкретно од Божиновски со трогателна посвета се прости и популарната пејачка Антониа Гиговска.

„Марче, те гушнав пред некој ден. Да знаев дека е последен пат, ќе те гушнев посилно! Почивај во мир, ќе те памтам како мој најдобар другар“, напиша таа на „Фејсбук“.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Почина девојче (3) заклучено во автомобил: Причината ќе ве шокира!

Тригодишно девојче почина откако мајка ѝ ја оставила речиси три часа сама во семејниот автомобил, додека надвор температурата била 37 степени. Малата Џесика Кампос е пронајдена без знаци на живот на паркинг во градот Висалија, во Калифорнија. Полицијата била веднаш алармирана од страна на соседите кога приметиле дека на исклучително […]